تجویز مارچوبه در اصفهان توسط روانشناسان برای درمان آلزایمر

بزرگترین دلیلی که مارچوبه به کاهش وزن کمک می کند اینولین است که یک فیبر محلول است. 

این یک واقعیت شناخته شده است که فیبر برای افرادی که سعی در کاهش وزن دارند مفید است. یک مطالعه نشان داد که 6 گرم اینولین به اندازه 260 کالری احساس سیری می کند.

همچنین، مارچوبه در اصفهان کالری بسیار کمی دارد، بنابراین برای رژیم های کاهش وزن عالی است.

گزارشی از انجمن سرطان آمریکا در مورد تسکین علائم سرطان در مارچوبه صحبت می کند. این گزارش که شبکه نجات یافتگان سرطان نام دارد، در مورد تجربیات شخصی بیماران سرطانی و چگونگی بهره مندی آنها از مصرف مارچوبه صحبت می کند.

بر اساس مطالعه دیگری، ترکیبات خاصی در مارچوبه به نام ساپونین یافت شده است که باعث مرگ سلول های سرطانی می شود. 

مارچوبه

همچنین این ترکیب از رشد بیشتر سلول های سرطانی جلوگیری می کند. یکی دیگر از ترکیبات موجود در مارچوبه، سولفورافان، در حال حاضر به دلیل خواص شیمیایی آن در حال بررسی است.

اسید فولیک موجود در مارچوبه نیز یک ماده مغذی عالی است. این ویتامین B ممکن است خطر ابتلا به سرطان پانکراس، روده بزرگ و مری را کاهش دهد.

سلامت دستگاه ادراری به معنای سلامت مثانه، کلیه ها و مجرای ادرار شماست. مارچوبه برای سلامت مجاری ادرار مفید است. به لطف خواص ضد باکتریایی خود، از رشد باکتری هایی که می توانند باعث عفونت شوند، جلوگیری می کند.

مارچوبه به عنوان یک دیورتیک طبیعی عمل می کند، برون ده ادرار را افزایش می دهد و به عفونت های مختلف دستگاه ادراری کمک می کند.

علاوه بر این، خواص ادرارآور مارچوبه به دفع مواد زائد از کلیه ها و جلوگیری از سنگ کلیه کمک می کند.

این سبزیجات حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان هستند که به مبارزه با التهاب کمک می کند. مارچوبه همچنین حاوی موادی است که التهاب را کاهش می دهد که می تواند منجر به بیماری قلبی شود.

تحقیقات بیشتر نشان می دهد که خواص ضد التهابی مارچوبه ممکن است به تسکین درد و سایر مشکلات مانند سردرد، کمردرد، روماتیسم و ​​نقرس کمک کند.

مارچوبه همچنین منبع خوبی از ویتامین K است که به بدن شما در لخته شدن خون کمک می کند.