تسمه صنعتی البرز برترین تسمه آسیا معرفی شد

این مقاله در مورد تسمه صنعتی البرز است. برای اطلاعات در مورد جریان جهانی جریان های دریایی، به گردش ترموهالین مراجعه کنید. برای مدل مفهومی هواشناسی، مدل طوفان نروژی تسمه نقاله را ببینید.

نقطه تماس بین تسمه انتقال قدرت و قرقره آن. تسمه نقاله از یک تسمه پهن و قرقره استفاده می کند و توسط غلتک ها یا یک تابه صاف در طول مسیر خود پشتیبانی می شود.

این سازه‌های نقاله حاوی تسمه‌هایی برای انتقال گوگرد فله از واگن‌های ریلی به شمع‌های ذخیره‌سازی و از شمع‌ها به کشتی‌ها هستند.

تسمه نقاله وسیله حمل یک سیستم تسمه نقاله است اغلب به نوار نقاله کوتاه می شود. سیستم تسمه نقاله یکی از انواع سیستم های نقاله است.

تسمه

یک سیستم تسمه نقاله از دو یا چند قرقره که گاهی اوقات به آن درام نیز گفته می شود با یک حلقه بی پایان از وسیله حمل – تسمه نقاله که به دور آنها می چرخد، تشکیل شده است.

یک یا هر دوی قرقره ها نیرو می گیرند و تسمه و مواد روی تسمه را به جلو حرکت می دهند. قرقره برقی را قرقره درایو می نامند در حالی که قرقره بدون نیرو را قرقره idler می نامند.

دو دسته صنعتی اصلی از نوار نقاله وجود دارد. مواردی که به طور کلی جابجایی مواد را انجام می دهند مانند جعبه هایی که در داخل کارخانه جابجا می شوند.

جابجایی مواد فله مانند مواردی که برای انتقال حجم زیادی از منابع و مواد کشاورزی مانند غلات، نمک، زغال سنگ، سنگ معدن، ماسه، بار اضافی و غیره استفاده می شوند.

نوار نقاله اجزای بادوام و قابل اعتمادی هستند که در توزیع و انبارداری خودکار و همچنین تأسیسات تولید و تولید مورد استفاده قرار می گیرند.

در ترکیب با تجهیزات جابجایی پالت کنترل‌شده توسط کامپیوتر، این امکان توزیع کارآمدتر خرده‌فروشی، عمده‌فروشی و تولید را فراهم می‌کند.

تسمه نقاله ها متداول ترین نقاله های برقی مورد استفاده هستند زیرا همه کاره ترین و کم هزینه ترین هستند. با موفقیت. این نوار نقاله ها باید فقط از بالاترین کیفیت محصولات تسمه بند استفاده کنند .