قاچاق لامپ ال ای دی نور مخفی باعث کاهش قیمت آن در بازار شده است

از سال 1961 که دو مهندس از تگزاس اینسترومنتز گری پیتمن و رابرت بیارد.

چیزی را که امروزه به عنوان چراغ LED مدرن می شناسیم کشف کردند، همه چیز در صنعت روشنایی تغییر کرد.

اکنون یک گزینه روشنایی ایمن، انعطاف‌پذیر و بادوام برای کاربردهای تجاری و مسکونی وجود داشت که همچنین انرژی کارآمد و سازگار با محیط زیست بود. این تنها یکی از اولین کاربردهای روشنایی لامپ ال ای دی نور مخفی بود.

از دهه 60، محققان و مهندسان به کار بر روی LED ادامه دادند تا به بهبود کیفیت های فوق العاده آن برای کمک به کاربرد آن در پروژه های مختلف کمک کنند.

در حالی که در ابتدا LED ها بیشتر به عنوان چراغ های نشانگر در دستگاه های الکترونیکی مورد استفاده قرار می گرفتند.

لامپ ال ای دی نور مخفی

امروزه LED ها را می توان در موقعیت های مختلفی یافت، از چراغ های راهنمایی گرفته تا صفحه نمایش های ویدئویی جامبوترون در رویدادهای ورزشی.

در حالی که مزایا به طور کلی از معایب آن بیشتر است، برخی از پروژه های نورپردازی هنوز فناوری های دیگری را ارزشمند می دانند.
ال‌ای‌دی‌ها واقعاً در آن برتری دارند، زمانی است که به عنوان سیگنال یا نشانگر استفاده می‌شوند. اندازه برنامه ها از کوچکی چراغ نشانگر روی کلید “caps lock” روی صفحه کلید شما، تا چراغ های راهنمایی و علائم خروج را شامل می شود.

 

یکی دیگر از کاربردهای نشانگر LED که در آن برتری دارند، چراغ های ترمز خودرو هستند. این نیز به دلیل طول عمر طولانی LED ها است.

اما همچنین توانایی آنها در روشن و خاموش شدن سریع و خروجی بالای آنها باعث می شود به راحتی در نور روز دیده شوند. LED ها همچنین در چراغ های جلوی خودرو نیز استفاده می شوند.

یک وسیله الکترونیک نوری که بر اساس اصل الکترولومینسانس نور ساطع می کند به لامپ LED (دیود ساطع نور) معروف است.

الکترولومینسانس انتشار نور در اثر برهمکنش میدان الکتریکی با یک جامد مناسب است. در سال 1962 متوجه شد که یک اتصال گالیم-آرسنید بایاس رو به جلو یک ساطع کننده موثر تشعشع است.