لامپ زنون یخی باعث آرامش به مردان افسرده است

هدلایت زنون نوعی چراغ جلو است که حاوی دوز بالایی از گاز زنون است. بنابراین، ویژگی های چراغ های جلو زنون چیست؟ آیا استفاده از چراغ های زنون غیرقانونی است، آیا جریمه ای دارد؟

لامپ زنون یخی نوعی چراغ جلو است که حاوی دوز بالایی از گاز زنون است. ویژگی این چراغ های جلو این است که سه برابر بیشتر از سایر چراغ ها نور ساطع می کنند. بنابراین، میدان دید فاز باز را در اختیار رانندگان قرار می دهد. در عین حال چراغ های زنون عمر طولانی دارند.

چراغ های جلو زنون به طور کلی سفید هستند. اما گزینه های رنگ دیگری نیز وجود دارد. این چراغ‌ها که نور بیشتری نسبت به چراغ‌های معمولی ساطع می‌کنند، دید رانندگان را در ترافیک محدود می‌کنند.

استفاده از چراغ های زنون که دارای تجهیزات استاندارد بوده و تست های لازم را پشت سر می گذارند بلامانع است. مدل های جدید خودرو به صورت استاندارد دارای چراغ های جلو زنون هستند.

لامپ زنون یخی

با این حال، برای کسانی که می خواهند بعداً آن را بپوشند، وضعیت متفاوتی وجود دارد. هدلایت زنونی که می خواهید در خودروی خود نصب کنید باید دارای امکاناتی مانند تنظیم لنز، تنظیم فاصله با لنز و سفید بودن رنگ نور باشد.

علاوه بر این، این چراغ های جلو باید علامت (E) یا (e) روی خود داشته باشند. این علامت نشان می دهد که چراغ جلو تاییدیه نوع دریافت کرده است.

همانطور که در بالا اشاره کردیم استفاده از این چراغ جلو منعی ندارد. با این حال، استفاده از چراغ های زنون تایید نشده غیر از این ها جریمه می شود.

در راستای قانون راهداری شماره 2918 64/1-b-5، برای افرادی که از چراغ های خارج از اصول مشخص شده در آیین نامه استفاده می کنند، جریمه 196 لیره در نظر گرفته شده است.

برای کسانی که می خواهند چراغ های زنون را روی وسایل نقلیه خود نصب کنند، وضعیت متفاوتی وجود دارد. بسیاری از چراغ‌های زنون نصب شده برای مقاوم‌سازی ممنوع هستند، زیرا از رویه استاندارد پیروی نمی‌کنند. بنابراین، چگونه می‌دانید که چراغ‌های زنون در خودروی شما یا نصب کرده‌اید با این استانداردها مطابقت دارند؟